F1. Pietrow zapowiada walkę z najlepszymi

Witalij Pietrow przeżywa ostatnio dobry okres w karierze. Mimo mocno przeciętnych wyników w roku 2010, utrzymał posadę w Lotus Renault GP na kolejne dwa lata, a we wtorek zyskał kolejnego potężnego sponsora. - W przyszłym sezonie będę walczył z najlepszymi - odważnie zapowiada Rosjanin.

- Zrobię wszystko co w mojej mocy, by walczyć z liderami Ferrari i McLarena - powiedział wyścigowy partner Roberta Kubicy po spotkaniu z rosyjskim premierem Władimirem Putinem, który osobiście załatwił 26-latkowi umowę z państwowym konsorcjum Rostechnologie - czytaj więcej.

Słowa to odważne. Tym bardziej, jeśliby przyjrzeć się wynikom Rosjanina w minionym sezonie. Jeżdżąc bolidem bardzo konkurencyjnym - co pokazują wyniki Roberta Kubicy, który potrafił stawać na podium i toczyć równorzędne boje z Red Bullem czy Ferrari - Pietrow zapisał się w pamięci kibiców tylko jako zwycięzca klasyfikacji na kierowcę popełniającego najwięcej błędów. W klasyfikacji mistrzostw świata nie poszło mu już tak dobrze - zajął trzynaste miejsce, uzbierał raptem 27 punktów, czyli aż 109 mniej niż Robert Kubica.

Pietrow złagodził trochę wydźwięk wypowiedzi stwierdzeniem, że sam sobie z najlepszymi nie poradzi. Musi jeszcze mieć wsparcie stajni, która powinna skonstruować mu doskonały bolid.

- Wiele zależy od tego, jak zespół przygotuje bolid na nowy sezon - powiedział Pietrow.

Przetasowania w Ferrari

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.