F1. Zawalił w Abu Zabi, stracił posadę

Chris Dyer, inżynier Ferrari odpowiedzialny za taktykę zespołu w ostatnim wyścigu sezonu 2010 w Abu Zabi, stracił posadę. Innych poważnych zmian w ekipie inżynierskiej włoska stajnia nie przewiduje.

Przypomnijmy, jak Alonso stracił mistrzowski tytuł. Na 15 okrążeniu decydującego o mistrzostwie świata F1 2010 wyścigu o GP Abu Zabi Hiszpan został wezwany do alei serwisowej. Zjechał, wymieniono mu opony w ekspresowym tempie, wrócił na tor przed Markiem Webberem, z którym bił się o czwartą (ostatnią, w przypadku zwycięstwa Sebastiana Vettela, dającą Hiszpanowi utrzymanie prowadzenia w mistrzostwach) pozycję.

 

Niestety, utknął za Witalijem Pietrowem, którego nie potrafił wyprzedzić do końca wyścigu, stracił kilka miejsc (ostatecznie ukończył GP na siódmym miejscu), a w związku z tym mistrzowski tytuł na rzecz młodego Niemca z Red Bulla.

Taktykę na ten wyścig układał Chris Dyer - szef inżynierów wyścigowych Ferrari. W kolejnym sezonie szansy na zrehabilitowanie się nie dostanie - stracił posadę, a jego miejsce zajmie pozyskany z McLarena Pat Fry.

W ekipie pojawi się także Neil Martin, były pracownik Red Bulla i McLarena, który stanie na czele nowego działu badań operacyjnych.

A co z Dyerem? Nową rolę Australijczyka poznamy w najbliższym czasie - czytamy na portalu f1.pl.

Narzekją na silniki - protest Ferrari

Więcej o: