F1. Nowy bolid Red Bulla będzie ewolucją starego modelu

Adrian Newey, twórca mistrzowskiego samochodu Red Bulla w poprzednim sezonie przyznał, że nowe bolidy będą opierały się na starej konstrukcji. - DNA samochodu pozostanie takie samo - powiedział Anglik.

Bolid RB6, którym w sezonie 2010 jeździli Mark Webber i Sebastian Vettel, również czerpał wzorce z modelu z 2009 roku. Wtedy kierowcy Red Bulla okazali się wolniejsi od zespołu Brawn, który zgarnął oba tytuły. W minionym sezonie nie mieli już sobie równych.

W wywiadzie dla austriackiego portalu laolal.at Adrian Newey opowiedział o przyszłorocznej kontsutkcji.

- RB7 będzie kolejną ewolucją naszego samochodu. DNA samochodu pozostanie takie samo. RB6 również było ewolucją wzorowaną na poprzednim bolidzie - przyznał.

W zwycięskim sezonie w padoku F1 pojawiało się wiele krytycznych głosów konkurentów Red Bulla. Stajni zarzucano niezgodność samochodów z przepisami F1. Brytyjski konstruktor zapytany, czy przeciwnicy nadal będą zgłaszać skargi odpowiedział:

- Mam nadzieję. Będzie to oznaczało, że znów wykonamy dobrą pracę. Jeśli wygrywasz, w tym sporcie każdy podejrzewa cię o oszustwo - zakończył Newey.

Vettel ugadał się z Ferrari? Niewzruszony Alonso  ? .

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.