F1. Pietrow: Chłodne stosunki z Kubicą? Wszystko mi jedno

Witalij Pietrow podpisał nowy kontrakt z zespołem Lotus-Renault dopiero kilka dni temu, ale przedłużenie procesu Rosjanin tłumaczy wyłącznie kwestiami formalnymi, a nie wątpliwościami w jego umiejętności. O swoim partnerze z zespołu Renault Robercie Kubicy powiedział z kolei: - W naszych stosunkach nadal nic się nie zmieniło, nadal są chłodne, ale jest mi wszystko jedno.

- Proszę mi wierzyć, to że podpisanie ze mną kontraktu trwało tak długo, związane było wyłącznie z kwestiami formalnymi. Kontrakt jest skomplikowany i ma dużo szczegółów. Potrzebowano dużo czas, by wszystko zbadać, podliczyć i dopiero wtedy podpisać. Jeszcze raz podkreślę, że ani politycznych ani żadnych innych podtekstów w tym nie było. Wszystko się przedłużało wyłącznie z przyczyn formalnych. Wyrównywanie, poprawki i tak dalej - tłumaczył Pietrow brak swojego nazwiska na wstępnych listach zgłaszających kierowców do następnego sezonu Formuły 1.

- Nie chce zdradzać tajemnic, ale miałem też "plan B". Od samego początku byliśmy jednak nastawieni na przedłużenie kontraktu z Renault. Mieliśmy nadzieję, że zespół także chce z nami współpracować. Jak widać, nasze interesy się pokryły. W sumie rozmowy trwały cały rok, ale bardziej przedmiotowo zaczęliśmy dyskutować o przyszłości dopiero pod koniec sezonu. Powoli, powoli, i w końcu się dogadaliśmy. Teraz na dwa lata jestem związany z Lotus-Renault. Cieszę się, że trafiłem do Formuły i dałem radę tu osiąść. Nie jestem jednak zadowolony z osiąganych wyników - dodał Rosjanin.

Stajnia, której barwy reprezentuje Pietrow nalegała, by Rosjanin przeprowadził się do Londynu, by być bardziej dostępnym dla zespołu. Zastrzeżenia dotyczyły też jego poziomu wiedzy angielskiego, które Pietrow tłumaczył kłopotami z radiem, a nie jego zdolnościami lingwistycznymi. - Nie tyle będę tam mieszkał, ile po prostu przebywał. W Enstone znajduje się baza Renault, a ja muszę tam być bardzo często. Będzie to spora wygoda, jak dla mnie, tak i dla zespołu.

Renault chce także zredukowania wagi Pietrowa, który waży aż o 10 kilogramów więcej od partnera z zespołu Roberta Kubicy przy praktycznie tym samym wzroście. System odzyskiwania energii kinetycznej, który wrócił do Formuły 1, obciąża bolid i zapewne zmusi wielu kierowców do zaciągnięcia pasa i zrzucenia kilku zbędnych kilogramów.

Na pytanie "Rosyjskiej Gazety" o dosyć "biznesowe i chłodne stosunki" z Robertem Kubicą, Pietrow stwierdził: - W naszych stosunkach nadal nic się nie zmieniło. Nie było wesoło w pierwszym sezonie, ale teraz jest mi wszystko jedno, więcej rozumiem. Będę w stosunku do niego jeszcze bardziej sztywny.

Pietrow przyznał także, że kierownictwo zespołu ma spore zastrzeżenia do jego agresywnej i w ich odczuciu aroganckiej jazdy. Eric Boullier osobiście mówił o tym, że Rosjanin musi prowadzić bardziej odpowiedzialnie i poważnie. Na pytanie "RG" o to, czy przed podpisaniem nowego kontraktu przedyskutował to z Boullierem, ten stwierdził: - Po co? Rozmowy - to sprawa menadżerów.

Pietrow w Renault. Umowa sfinalizowana ?

Więcej o:
Copyright © Agora SA