F1. Schumacher wciąż chce walczyć o tytuł

Po nienajlepszym sezonie w wykonaniu wielokrotnego mistrza Formuły 1, Michael Schumarcher nie składa broni. - Walka o mistrzowski tytuł to wciąż nasz cel. Hej! Jesteśmy zawodnikami Mercedesa - pisze na swojej oficjalnej stronie Niemiec, zapewniając, że sam mierzy w ósmy indywidualny tytuł.

Schumacher powtórzył zapewniania, że jego powrót w barwach Mercedesa to trzyletni projekt. W tym czasie Niemiec dalej chce walczyć o swój ósmy tytułu najlepszego kierowcy F1.

Pierwszy rok po powrocie Schumachera do ścigania rozczarował. Pod koniec sezonu zaczęto nawet mówić o jego drugiej emeryturze. Niemiec tłumaczył się nienajlepszymi oponami Bridgestone i pewnymi problemami z obsługą bolidu Mercedes 2010 . W 2011 7-krotny czempion ma być silniejszy.

- Walka o mistrzowski tytuł to wciąż nasz cel - inaczej być nie może. Hej! Jesteśmy zawodnikami Mercedesa - napisał na swojej oficjalnej stronie Niemiec. - Jednocześnie bierzemy udział w trzyletnim projekcie. Oczywiście byłoby dobrze, gdyby wszystko zaczęło się dobrze układać wcześniej, ale rozmawiamy p rywalizacji na absolutnie najwyższym szczycie sportów motorowych.

- To nie przychodzi od tak - stworzyć nowy zespół i bić wszystkich. Ale możecie być pewni, że pracujemy bardzo ciężko, wszystkimi siłami, by osiągnąć nasze cele.

Schumacher przyznał, że skierowane pod jego adresem pewne słowa krytyki były zasłużone. - Nie mam nic przeciwko krytyce. Musisz tylko wyciągnąć z niej coś pozytywnego - mówił Schumacher. - To co dla mnie znacznie ważniejsze, to fakt, że tworzymy w Mercedesie coś nowego i nie potrzeba nam do tego motywacji. Nie mogę się doczekać, aż zacznie się kolejny sezon.

Z Kubicą znów Pietrow ?