F1. Surowsze kary dla kierowców

W nadchodzącym sezonie kierowcom Fotmuły 1 grożą surowsze kary za niebezpieczną jazdę i niesportowe zachowanie na torze. FIA podjęła taką decyzję w odpowiedzi na coraz częstsze wybryki kierowców podczas wyścigów.

W sezonie 2011 stewardzi będą mieli prawo wykluczyć kierowcę z wyścigu bądź zdyskwalifikować na następne Grand Prix w zależności od stopnia przewinienia.

Celem FIA jest zlikwidowanie nieczystych zagrywek kierowców. Nie mogą oni od tej pory robić więcej niż jeden ruch w bok próbując bronić pozycji na torze oraz celowo skupiać się w grupy bolidów.

Kierowcy muszą także używać toru w każdych warunkach, jeśli jednak go opuszczą, to wracając na niego nie mogą czerpać z tego korzyści. Ponadto należy przepuszczać samochody wyprzedzające o okrążenia przy pierwszej nadarzającej się okazji.

Naruszenie tych zasad będzie wiodło za sobą konsekwencje dla kierowcy.

FIA rozważa także wprowadzenie "godziny policyjnej" dla zespołów podczas wyścigu. Ma ona obowiązywać od północy do 6 rano lub od 1 w nocy do 7 rano w zależności od godziny treningu bądź wyścigu. Każdemu zespołowi przysługiwałoby czterokrotne odstępstwo od reguły w czasie sezonu.

Marussia Motors chce Rosjanina w bolidzie Virgin Racing ?

Więcej o: