F1. Marussia Motors chce Rosjanina w bolidzie Virgin Racing

Nikołaj Fomienko, który stoi na czele rosyjskiego producenta samochodów sportowych Marussia Motors zapowiedział, że obecnie jego głównym celem jest sprowadzenie do zespołu Marussia Virgin Racing rosyjskiego kierowcy.

- Następny krokiem będzie zaproszenie do zespołu rosyjskiego kierowcy. Jeśli chodzi o Witalija Pietrowa to musi on sezon 2011 spędzić w teamie z szybkim bolidem. Jeśli nie dostanie szybkiego auta, to jego kariera w F1 dobiegnie końca - powiedział Fomienko.

Prezes koncernu Marussia Motors, a w przeszłości zasłużony rosyjski aktor i muzyk, wyraził także nadzieję na szybkie podjęcie decyzji przez Virgin odnośnie kierowcy w sezonie 2011. - Michaił Alioszyn również potrzebuje szybkiego auta. Jeszcze długo będziemy się doskonalić. Mam na oku wielu kierowców, którzy korzystają obecnie z pomocy Marussia, np. Iwan Łukaszewicz. Mam nadzieję, że podejmiemy słuszną decyzję - dodał.

Zespół Marussia Virgin Racing nie podał jeszcze nazwiska żadnego z kierowców, którzy w następnym sezonie pojadą za kierownicą jego bolidów. Witalij Pietrow, który również jest brany pod uwagę przez brytyjski zespół też nie ma jeszcze miejsca na liście kierowców, ale jego przyszłość w Renault ma się wyjaśnić w kilku najbliższych dniach.

Zarząd zespołu Virgin Racing decyzję o sprzedaży pakietu większościowego udziałów rosyjskiemu producentowi samochodów Marussii Motors podjął niespełna miesiąc temu.

Lopez: Pietrow musi się zaangażować  ?

Więcej o: