F1. Hispania na sprzedaż?

Według hiszpańskiego dziennika AS team F1 Hispania został wystawiony na sprzedaż, po tym jak zakończona została współpraca z Toyotą. Wszystko za sprawą nagłego wycofania się ze współpracy firmy Toyota Motorsport GmbH, które pozostawiło HRT ?bez samochodu, bez siedziby, bez kierowców - tylko z silnikiem Cosworth?.

Hispania stara się pozyskać sponsora. Prowadziła rozmowy z Juanem Villalongiem, byłym prezesem Telefoniki, ale negocjacje nie przyniosły póki co konkretów.

Jeśli na HRT nie znajdzie się kupiec, team zmuszony będzie skorzystać z tegorocznego modelu bolidu, który cały 2010 nie był ulepszany. Kierowcy zeszłorocznego beniaminka Formuły, ścigając się F110 mogą mieć problem ze zmieszczeniem się w kwalifikacyjnych ograniczeniach czasowych. FIA wymaga od stajni F1, aby ich samochody nie łamały tzw. zasady 107% pole position (czas jednego okrążenia nie może przekroczyć o więcej niż 7% czasu najlepszego przejazdu)

Nic nie pomoże też tegoroczna strategia wystawiania na przemian czterech kierowców, która ma zapewnić dodatkowe fundusze (kierowcy płacą teamowi za możliwość występów w GP).

"Pietrow najgorszym kierowcą w 2010 roku" - Jos Verstappen

Więcej o: