F1. Verstappen: Pietrow najgorszy w 2010 roku

Były kierowca Formuły 1 Jos Verstappen uważa, że najbardziej rozczarowującym kierowcą Formuły 1 w 2010 roku był Witalij Pietrow - partner Roberta Kubicy z Renault.

Młody Rosjanin jeżdżąc w bardzo konkurencyjnym Renault, co pokazują wyniki Roberta Kubicy, uzbierał zaledwie 27 punktów i w klasyfikacji kierowców zajął dopiero trzynaste miejsce.

- Powiedziałbym, że Witalij Pietrow był zarówno najgorszym kierowcą, jak i najgorszym debiutantem w minionym sezonie - napisał Verstappen w swojej stałej rubryce w holenderskiej gazecie Telegraaf .

- W ostatnim wyścigu pojechał bardzo dobrze i utrzymał Fernando Alonso za sobą, w rezultacie czego Hiszpan przegrał walkę o tytuł, ale poza tym wiele rzeczy poszło nie tak - dodał Verstappen.

- W kilku wyścigach miał mnóstwo problemów. Zaliczył wiele wypadków, uderzał w bandy, psuł starty. Nie możesz sobie pozwolić na takie wpadki, gdy jeździsz dla tak mocnego teamu. Różnica między nim a Robertem Kubicą była ogromna, aczkolwiek porównanie nie jest do końca uczciwe. Kubica, Vettel oraz Alonso są bowiem najlepszymi kierowcami - zakończył Jos Verstappen.

Mimo wszystko - Pietrow raczej zostanie

Więcej o: