Piquet Jr. dostanie odszkodowanie od Renault

Zespół Renault przeprosił Nelsona Piqueta Juniora i ma zapłacić stosowne odszkodowanie za zniesławienie. Team twierdził, że Brazylijczyk kłamał podczas składania zeznań dotyczących tzw. crash gate.

W 2008 roku podczas Grand Prix Singapuru zespół polecił Piquetowi Jr. by ten celowo rozbił swój bolid, aby ułatwić zwycięstwo swojemu koledze z zespołu Fernando Alonso. Dochodzenie wszczęła FIA, Renault przyznało się do winy i zostało ukarane wykluczeniem z uczestnictwa w Mistrzostwach Świata Formuły 1, przy czym kara została zawieszona na dwa lata. Piquet Jr. był jednym z najważniejszych świadków FIA w tzw. crash gate, która doprowadziła do ukarania zespołu.

We wrześniu 2009 roku Renault napisało w oświadczeniu, że Brazylijczyk kłamie i wraz ze swoim ojcem, Nelsonem Piquet - trzykrotnym mistrzem świata F1, próbował szantażować szefostwo zespołu. Piquetowie swoich praw dochodzili w sądzie, Reanult przystało na ich warunki. Miało przeprosić Brazylijczyków i zapłacić im stosowne odszkodowanie.

- Trochę późno już na przeprosiny, ale lepiej późno niż wcale. To nic specjalnego - powiedział w rozmowie z agencją Reuters Nelson Piquet Jr.

Kierowca, po tym jak zwolniło go Renault, miał ogromne problemy ze znalezieniem pracodawcy. Ostecznie znalazł miejsce w jednej serii wyścigów NASCAR. O powrocie do F1 na razie nie myśli.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

Więcej o: