F1. Szefowie zespołów wybrali: Alonso najlepszy w 2010 roku

Wicemistrz świata Fernando Alonso został wybrany najlepszym kierowcą sezonu 2010 przez szefów zespołów, których o typy poprosił brytyjski magazyn ?Autosport?. Robert Kubica zajął w tej klasyfikacji piąte miejsce.

Wybory najlepszych kierowców zdaniem szefów zespołów "Autosport" organizuje raz do roku po zakończeniu sezonu. Każdy z 12 przedstawicieli ekip miał podać swoją najlepszą 10 kierowców, którym następnie przyporządkowano punkty zgodnie z kluczem, z którym zawodnicy nagradzani byli na mecie (25-18-15-12-10-8-6-4-2-1).

Klasyfikację wygrał Alonso z Ferrari, który zgromadził 229 punktów i o dziewięć wyprzedził mistrza świata Sebastiana Vettela (Red Bull, 220) oraz o 34 Lewisa Hamiltona z McLarena (196). 154 punkty zgromadził Mark Webber (Red Bull), 129 miał Robert Kubica (Renault).

Wysokie ósme miejsce zajął debiutant z Williamsa Nico Hulkenberg, który błysnął wygrywając kwalifikacje do Grand Prix Brazylii na torze Interlagos. Nie wystarczyło to jednak Niemcowi do zachowania fotela wyścigowego kierowcy w Williamsie, bo zespół wybrał na jego miejsce 25-letniego mistrza GP2 Pastora Maldonano. Wenezuelczyk ma wnieść do ekipy duże pieniądze od sponsorów.

W pierwszej 10 zabrakło m.in. weterana z Mercedesa Michaela Schumachera.