F1. Kubica: Zespół skorzystałby lepiej na bardziej doświadczonym kierowcy

Witalij Pietrow nie znalazł się na ogłoszonej we wtorek liście kierowców na sezon 2011. Oznacz to, że Renault wciąż waha się, czy przedłużyć kontrakt z młodym Rosjaninem. - Trudno mi coś powiedzieć w tej sprawie. Oczywiście, zespół skorzystałby lepiej na bardziej doświadczonym kierowcy - stwierdził Robert Kubica.

Świąteczny konkurs Sport.pl na Facebooku

 

Kubica zdobył w minionym sezonie ponad sto punktów więcej niż partner z zespołu Witalij Pietrow. 26-letni debiutant nie miał najlepszego roku. Pokazał, że drzemie w nim potencjał, ale jednocześnie popełniał proste, bardzo kosztowne błędy.

Mimo to w światku Formuły 1 dominowała opinia, że Rosjanin utrzyma posadę mimo słabszych wyników, bowiem idą za nim ogromne pieniądze od sponsorów z Rosji, a Renault nie jest teamem, który może sobie pozwolić na stratę takiego kapitału.

Na ogłoszonej we wtorek liście kierowców na sezon 2011 Renault umieściło jednak tylko Roberta Kubicę. W sprawie Pietrowa wciąż się waha. Co sądzi o tym Polak? Holenderski magazyn formule1.nl postanowił zapytać go, czy Pietrowowi należy się miejsce we francuskiej stajni.

- Trudno mi coś powiedzieć w tej sprawie. Oczywiście, zespół skorzystałby lepiej na bardziej doświadczonym kierowcy. Formuła 1 nie jest łatwa dla debiutantów. Chociaż byli też nowi zawodnicy, którzy jeździli bardzo dobrze od początku sezonu - odparł Polak.

- Co do Renault, to zespół wie najlepiej, czego potrzebuje w kolejnym sezonie. Mogę powiedzieć tylko, że w tym sezonie straciliśmy wiele punktów z kilku powodów. W innych okolicznościach mogliśmy skuteczniej walczyć z Mercedesem. Z drugiej jednak strony, musimy wziąć pod uwagę okoliczności, w jakich znaleźliśmy się na początku roku - dodał Kubica.

- Jednak twoje miejsce na koniec sezonu zależy głównie od składu kierowców - zakończył Kubica.

Raj One: kto kupi Renault i co dalej z Kubicą?

Lista startowa F1 2011

Więcej o: