F1. Ecclestone napadnięty w Londynie

Brytyjska policja poinformowała, że szef Formuły 1 Bernie Ecclestone został pobity w Londynie, w wyniku czego odniósł poważne obrażenia głowy. Kilka tygodni wcześniej Anglik zadeklarował, że ulice stolicy Anglii są o wiele bardziej bezpieczne niż np. w Brazylii. Wypowiedź dotyczyła napadu na Jensona Buttona w czasie GP Brazylii.

Wydarzenie miało miejsce w środę wieczorem. Czterej napastnicy czekali na Ecclestone'a i jego brazylijską partnerkę przy siedzibie Formula One Holdings w Knightsbridge w centralnym Londynie, po czym napadli na parę. 80-letni miliarder został brutalnie pobity i obrabowany - stracił przedmioty(w większości biżuterię) o wartości 200 tys. funtów.

Siedziba mieści się nieopodal Buckingham Palace i Oxford Street. Wcześniej szef Formuły 1 publicznie wyrażał swoje zdziwienie z ilości osób, które notorycznie są obrabowywane przy Oxford Street.

Ecclestone zabrał wtedy głos w sprawie incydentu z udziałem Jensona Buttona przy okazji Grand Prix Brazylii . Wypowiedzi Anglika dotyczyły wtedy stopnia przestępczości w Brazylii.

Scotland Yard poinformował, że szef formuły został zabrany do szpitala w zachodnim Londynie, po badaniach został z niego zwolniony. - Nie mieliśmy żadnych doniesień o innych urazach - czytamy w oświadczeniu.

Specjalne materiały Sport.pl - zdjęcia, wideo, rankingi POLECAMY!

Więcej o: