F1. Sutil uzgodnił warunki kontraktu z Force India

Kierowca Force India Adrian Sutil zaakceptował podstawowe założenia nowego kontraktu i w przeciągu dwóch, trzech tygodni ma złożyć pod nim podpis - poinformował media menedżer zawodnika. Niemiecki kierowca był do tej pory wymieniany jako jeden z głównych kandydatów do zastąpienia Witalija Pietrowa w Renault.

Od pewnego czasu dużo mówiło się o przyszłości Sutila, który planował zmienić barwy klubowe. Najpoważniejszym kandydatem było Renault, nie do końca zadowolone z postawy rosyjskiego debiutanta. W razie zwolnienia przez Sutila miejsca w stajni z Silverstone, z chęcią wskoczyliby na nie szukający pracodawcy Nico Hulkenberg i Nick Heidfeld. Na nic takiego się jednak nie zanosi.

Menedżer Sutila Manfred Zimmerman po jazdach testowych w Abu Zabi przyznał, że jego klient uzgodnił już podstawowe warunki nowego kontraktu z zespołem Force India. - Jeśli tylko podpiszemy kontakt, od razu poinformujemy o tym media. To powinno nastąpić w przeciągu dwóch, trzech tygodni - powiedział Niemiec.

W padoku F1 pojawiły się również plotki dotyczące sensacyjnego zwycięzcy kwalifikacji w GP Brazylii - Nico Hulkenberga. Niemiec, który pożegnał się po sezonie z teamem Williams może zdecydować się na zostanie trzecim kierowcą Mercedesa.

Na Monzie boją się o GP Italii  ?

Więcej o: