F1. Vettel dostał 3 miliony euro premii za mistrzostwo

Niemiecki Bild poinformował, że Sebastian Vettel za zdobyty w ostatnim wyścigu sezonu mistrzowski tytuł otrzymał od teamu premię w wysokości 3 milionów euro. Właściciele Red Bulla hojnie obdarowali również resztę załogi.

Brytyjskie media podały ostatnio, że Red Bull Racing po bardzo udanym sezonie wypłacił wszystkim swoim pracownikom premię o łącznej wartości 5 milionów funtów. Każdy z 500 członków zespołu miał otrzymać ok. 10 tysięcy funtów.

Niemiecki tabloid Bild podał jednak, że nie każdy otrzymał równe wynagrodzenie. "Zwykli" pracownicy zainkasowali podobno około 12 tysięcy euro, natomiast najważniejsi inżynierowie nawet do 50 tysięcy. Gazeta uważa, że sukces kosztował brytyjski team "grube miliony, z których aż 3 dostał zdobywca tytułu Sebastian Vettel".

Bild donosi także, że dzięki umowie Concorde Agreement (porozumienie FIA i zespołów F1 odnośnie podziału zysków z praw transmisyjnych) Red Bull zyskał 73 miliony euro, które zostaną wypłacone w czterech ratach. Właściciel teamu Dietrich Mateschitz przyznał dziennikowi, że roczny budżet zespołów w Formule 1 obecnie waha się w granicach 100 do 500 milionów euro.

- Kwota, którą dysponujemy jest teraz w dolnej połowie tego zakresu - powiedział Niemiec.

Renault zadowolone z opon Pirelli  ?

Więcej o: