Jenson Button i Lewis Hamilton ominą testy opon Pirelli

- Naprawdę chciałem wziąć udział w testach Pirelli, ale zespół stwierdził że to nie jest najlepszy pomysł - mówi Jenson Button. Zamiast Hmiltona i Buttona w testach pojadą młodzi kierowcy McLarena.

Pirelli daje zespołom F1 szansę na przetestowanie opon przygotowanych na sezon 2011. Podczas gdy większość ekip postanowiła w piątkowych i sobotnich testach dopuścić do startu zarówno obecnych jak i młodych kierowców, ekipa McLarena stwierdziła, że Button i Hamilton nie wezmą w nich udziału. Zamiast nich w testach pojadą Gary Paffelt i Oliver Turvey.

- Naprawdę chciałem przetestować nowe opony Pirelli, ale zespół stwierdził, że to nie jest najlepszy pomysł abym brał w nich udział, ponieważ może to wprowadzić sporo zamieszania - mówi Button.

Inne zespoły z czołówki postanowiły zastosować odmienną taktykę niż McLaren i tak Mercedes rozdzieli obowiązki pomiędzy Nico Rosberga (piętek) i Miechaela Schumachera (sobota). Ferrari przeznaczyło do piątkowych testów Felipe Massę, a do sobotnich Fernando Alonso. Zespół Red Bull'a we wszystkich testach wykorzysta tylko jednego kierowcę - Sebastiana Vettela, podobnie jak Renault, który wystawił tylko Roberta Kubicę.

F1. Sutil i heidfeld nadal w grze o Reanult Czytaj.  ?

Więcej o: