F1. Inżynier Pietrowa będzie pracował dla Schumachera

Marc Slade może od przyszłego roku rozpocząć pracę w zespole Mercedes GP. Slade przez 15 lat pracował w zespole McLarena dla takich sław jak Heikki Kovalainen, Kimi Raikkonen i Mika Hakkinen. GP Brazylii już od piątku na Sport.pl - zapraszamy na nasze relacje na żywo.

Jak podaje Eurosport, od przyszłego roku inżynierem wyścigowym Michaela Schumachera będzie Mark Slade, który obecnie pracuje w zespole Renault dla Witalija Pietrowa.

Tegorocznym inżynierem Schumachera jest Andy Shovlin, który w roku 2009 roku pracował dla Jensona Buttona, który w minionym sezonie wywalczył mistrzostwo świata.

Informacje o zmianach na stanowisku inżyniera wyścigowego, nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone przez zespołu Mercedes GP, plotki jednak potwierdza projekt restrukturyzacyjny zaplanowany przez zespół na koniec 2010 roku. Nawiązując do tego projektu światowa prasa podała że także Nico Rosberg - drugi kierowca zespołu Mercedes GP, będzie miał od przyszłego roku nowego inżyniera wyścigowego w postaci Tonyego Rossa.

Więcej o: