F1. Sponsorzy zadecydują gdzie będzie jeździł Alioszyn

Zwycięzca World Series Renault Michaił Alioszyn w następnym sezonie może jeździć dla Force India - donosi fińska gazeta Turun Sanomat. Wszystko zależy jednak od sponsorów, którzy mają zagwarantować miejsce kolejnemu Rosjaninowi w jednym z bolidów F1.

Rosyjski kapitał zaczyna odgrywać w F1 coraz większą rolę . Do drzwi najszybszych stajni świata puka kolejny Rosjanin z wielkim sponsorskim zapleczem. O zatrudnieniu Michaiła Alioszyna, tegorocznego zwycięzcy serii World Series Renault, mają ponoć zadecydować pieniądze Gazpromu i producenta opon - firmy Cordiant.

Ojciec kierowcy, który jest także jego menedżerem, zdradził, że rozmawiał z Vijay'em Mallyą (właścicielem Force India) oraz zespołami Lotus i Virgin. Na razie bez rezultatów.

23-latek, który może zostać drugim po Witaliju Pietrowie rosyjskim kierowcą w F1, zapewnił sobie ostatnio mistrzostwo świata World Series Renault, za co nagrodą będzie testowanie bolidów francuskiej stajni po GP w Abu Zabi. W związku z tym w mediach pojawiły się również spekulacje o możliwym zatrudnieniu Alioszyna przez Eriac Boulliera.

Młody Rosjanin przyznał jednak fińskiej gazecie, że nie ma pewności jaką kwotą od sponsorów będzie dysponował aby móc wykupić miejsce w jednym z teamów. Potrzebuje do tego 10-15 milionów euro, a takimi pieniędzmi na razie nie dysponuje.

- Teraz kolej na decyzję sponsorów - powiedział Alioszyn.

F1 nadal bez Kimiego Raikkonena >

Więcej o:
Copyright © Agora SA