GP Korei. Tor zagadka zadecyduje o mistrzostwie F1?

Pierwsze Grand Prix Korei może być bardzo emocjonujące, tor w Yeongam daje wiele możliwości do wyprzedzania. Pięciu kierowców wciąż walczy o tytuł.

Zapowiada się bardzo emocjonujące zakończenie sezonu. Różnice punktów w pierwszej piątce klasyfikacji mistrzostw świata kierowców, są tak niewielkie, że każdy z grona Mark Webber, Fernando Alonso, Lewis Hamilton, Sebastian Vettel, Jenson Button może zdobyć tytuł.

W Korei zespoły przy opracowaniu strategii na wyścig mają bardzo utrudnione zadanie. To pierwsze zawody. które zostaną przeprowadzane na tym torze. Został on zatwierdzony przez FIA, zaledwie dwa tygodnie przed zaplanowanym terminem Grand Pirx (w niedziele 24 października).

Zespół Ferrari zapowiada ofensywną jazdę. Wszystko postawi na Fernando Alonso, bo Felipe Massa spadł w klasyfikacji i traci prawie 100 punktów do prowadzącego Marka Webbera (Red Bull).

- W Korei będziemy musieli zaatakować, aby zmniejszyć moją stratę do Webbera - mówi Alonso o GP Korei. -Ciągle uważam, że walka o mistrzostwo rozgrywa się pomiędzy pięcioma kierowcami. Zbyt wiele razy widzieliśmy kierowców powracających do gry, gdy już wydawało się, że są już całkowicie poza nią. To może się powtórzyć i teraz - dodaje Hiszpan.

Tor w Yeongam daje wiele możliwości do wyprzedzania, tak więc możemy się spodziewać bardzo emocjonujących zawodów.

- Tor w Korei rzeczywiście wygląda bardzo interesująco. Jest bardzo różnorodny. Pojawia się w nim kilka bardzo obiecujących możliwości do wyprzedzania, jak zakończenia trzech długich prostych, ale także końcowy fragment pełen zakrętów - tak Jenson Button opisuje swoje pierwsze wrażenia po zapoznaniu się z torem.

Lewis Hamilton stwierdził, że koreański tor wydaje się być stworzony dla McLarena, z czym wiąże duże nadzieje. - Przejechałem trasę na symulatorze i moje pierwsze wrażenie było niezwykle pozytywne. W teorii nasz samochód w Yeongam powinien idealnie wpasować się w charakterystykę toru. Kluczowe fragmenty pierwszego sektor to zakończenie długich prostych, wymagające dobrego hamowania.

Film prezentujący symulacje przejazdu na torze w Korei do zobaczenia na tv.zczuba.pl

Więcej o: