F1. Hamilton: To jeden z najgorszych pomysłów

- To jeden z najgorszych pomysłów, jakie się pojawiły - powiedział Lewis Hamilton o rozwiązaniu forsowany przez Berniego Ecclestone'a, który chciałby systemu medalowego w Formule 1.

System medalowy polega na tym, że mistrzem świata miałby zostać nie ten kierowca, który zdobędzie najwięcej punktów, lecz ten, który zgromadzi najwięcej złotych medali, przyznawanych za zwycięstwo w wyścigu. Takie rozwiązanie promuje między innymi Bernie Ecclestone. Niezbyt podoba się ono kierowcy McLarena Lewisowi Hamiltonowi.

- To, co w Formule 1 osiągnął Bernie, jest absolutnie fenomenalne i nikt inny nie mógłby wykonać równie wspaniałej roboty. Jednak nawet najlepsi miewają pomysły, które nie są tak dobre, jak ich najlepsze pomysły i nawet oni nie zawsze mają rację - cytuje Lewisa Hamiltona portal f1.pl.

- Teraz walczymy o punkty i szansę przeskoczenia faceta, który jest przed tobą w rankingu, a to możesz zrobić tylko zdobywając punkty w każdej Grand Prix. Pomysł Berniego to jeden z najgorszych pomysłów - dodał Brytyjczyk.

Relacja z drugiego treningu przed GP Singapuru

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.