F1. Sebastian Vettel: Przepraszam Buttona

Sebastian Vettel nieodpowiedzialnym manewrem odebrał sobie szanse na podium i wykluczył z wyścigu o GP Belgii Jensona Buttona. - Przede wszystkim chciałbym przeprosić Buttona. Nie chciałem zrujnować mu wyścigu. Z tyłu zbliżał się jednak Kubica i wiem, że mógł mnie wyprzedzić - kajał się Niemiec na konferencji prasowej.

Zobacz zderzenie Vettela z Buttonem na Zczuba.tv

 

Na 18. okrążeniu doszło do kolizji. Sebastian Vettel z Red Bulla zblokował koła, stracił panowanie nad bolidem i uderzył w Jensona Buttona z McLarenen. Młody Niemiec zjechał do boksu i po usunięciu usterek kontynuował jazdę z tyłu stawki, natomiast Brytyjczyk musiał wycofać się z wyścigu.

- Wydawało mi się, że wykonuje niezłą pracę, utrzymując swoją pozycję jadąc fair. Nie wiem co Sebastian chciał zrobić. To uderzenie było potężne i jestem naprawdę rozczarowany, że nie mogłem kontynuować wyścigu - powiedział zdenerwowany Button.

- Przede wszystkim chciałbym przeprosić Buttona. Nie chciałem zrujnować mu wyścigu. Byłem blisko i jechałem szybciej niż on. Z tyłu zbliżał się Robert Kubica. Wiedziałem, że mógłby mnie wyprzedzić, ponieważ nie jesteśmy zbyt szybcy na prostych - tłumaczył się z kolei Vettel.

- Próbowałem go wyprzedzić na hamowaniu, po zewnętrznej. Gdy odbiłem w lewo, straciłem panowanie nad samochodem i byłem już tylko pasażerem. Niestety, uderzyłem w Jensona - cytuje Vettela portal f1.pl.

Gdyby nie błąd Kubica były drugi, ale i tak pojechał rewelacyjnie! Dramatyczne GP Belgii >

Więcej o: