F1. Alan Permane: Jedziemy po podium

Dobry nastrój panuje w ekipie Renault po świetnym występie Roberta Kubicy w kwalifikacjach do GP Belgii. - To wspaniały rezultat, szczególnie na takim torze, jak ten w Spa - chwali Eric Boullier, szef zespołu. - Będziemy walczyć o podium - zapowiada główny inżynier Alan Permane.

Szalenie emocjonujące kwalifikacje do GP Belgii wygrał Mark Webber z Red Bulla. Trzecie miejsce zajął Robert Kubica, którego rzutem na taśmę wyprzedził Lewis Hamilton z McLarena.

Rewelacyjna postawa Roberta Kubicy w kwalifikacjach do GP Belgii

- To wspaniały rezultat, szczególnie na takim torze, jak ten w Spa, Wykonaliśmy wspaniałą robotę, ale w końcówce mieliśmy problemy z układem paliwowym, co nie pozwoliło Robertowi jeszcze poprawić wyniku. Sesja zaczęła się dla nas dramatycznie, bo Witalij rozbił bolid, ale na szczęście będzie on mógł wystartować do jutrzejszego wyścigu - opowiadał Eric Boullier. - Kanał F zdecydowanie podniósł nasze osiągi, co nastraja nas optymizmem przed ostatnimi wyścigami sezonu - dodał Francuz.

Odważniejsze deklaracje składa główny inżynier Renault Alan Permane.

- W pełni zasłużyliśmy na trzecie miejsce i będziemy się ścigali o podium. Pogoda od początku weekendu jest zmienna i spodziewam się, że jutro będzie podobnie. Wolałbym, żebyśmy mieli suchy wyścig, lecz byliśmy szybcy zarówno na mokrym, jak i suchym torze, więc nie mamy jakichś szczególnych obaw.

Katastrofa Mercedesa

Więcej o: