Raikkonen nie chce wracać do F1

Były mistrz świata Formuły 1 z 2007 roku w barwach Ferrari Kimi Raikkonen zapowiada, że nie wróci do wyścigów w F1. Fiński kierowca ma nadzieję, że nadal będzie jeździł w rajdach WRC: - Nauczyłem się tu wielu rzeczy i chciałbym to robić dalej - mówi.

Kimi Raikkonen ma poważne wątpliwości, czy wróci do Formuły 1 w przyszłym sezonie. Fin od 2010 roku jeździ w rajdach WRC, ale jego kontrakt obowiązuje tylko do końca tego roku, co nie wyklucza jego powrotu do F1 w następnym sezonie.

Ale 30-letni Fin w prasie francuskiej powiedział, że "czasy się zmieniły" odkąd zdobył tytuł mistrza świata w F1 (rok 2007 - przyp.red.). - Najprawdopodobniej nigdy nie wrócę do Formuły 1 - stwierdził.

Jeszcze bardziej na korzyść tego, że Raikkonen zostanie przy WRC jest fakt, że zarząd Citroena, w którym występuje, jest z niego zadowolony i będzie chciał go zatrzymać. - Uwielbiamy Kimiego i chcemy, by został z nami w przyszłym sezonie. Bylibyśmy bardzo zadowoleni, gdyby się zdecydował na pozostanie w Citroenie. Na razie nie rozmawialiśmy o przyszłości, ale słyszałem, że Kimi chce, więc to zrobimy - mówił Olivier Quesnel , szef Citroen Racing Team.

- Robiłem to przez wiele lat, przeżyłem wiele wspaniałych chwil. Wygrałem tytuł, którego zawsze chciałem, ale czasy się zmieniły - powiedział o swojej karierze w F1 były kierowca Saubera, McLarena i Ferrari.

- Teraz jeżdżę z rajdach i jest jeszcze wiele innych nie związanych z Formułą rzeczy w życiu - dodał.

Raikkonen zdradził także, że chciałby wystartować w Le Mans: - Chciałbym spróbować, ale musiałbym znaleźć dobry team. Jeśli myśli się o zwycięstwie, są tylko dwie drogi - Pegeout lub Audi. Mam nadzieję, że pewnego dnia pojawi się okazja ku temu.

Kubica zapowiada wielkie emocje podczas GP Belgii ?

Więcej o: