Kontuzjowany kierowca rezerwowy Renault nie pojedzie w GP Belgii

Były kierowca ekipy Renault Romain Grosjean zastąpi rezerwowego zawodnika drużyny F1 Ho-Pin Tunga podczas GP Belgii.

Tung, oficjalny kierowca rezerwowy Renault, doznał urazu pleców podczas wypadku w GP Węgier. Z tego powodu zostanie zastąpiony przez Grosjeana, który był już w tym sezonie zmiennikiem Jerome'a d'Ambrosia.

- Zastępowanie innego kierowcy z powodu kontuzji nigdy nie jest miłe. Zyczę Ho-Pinowi szybkiego powrotu do zdrowia - powiedział Grosjean. - Oczekując na jego powrót, z przyjemnością podam pomocną dłoń drużynie, dla której jechałem również zaledwie ponad miesiąc temu na Hockenheim. W Niemczech byliśmy bardzo szybcy, ale szczęście nie było po naszej stronie. W Belgii będziemy mieli okazję zamienić dobre występy na punkty.

Tung wydaje się z powodzeniem wracać do zdrowia, ale z uwagi na naturę jego urazu przed GP Włoch lekarze będą musieli jeszcze raz ocenić czy może wrócić za kierownicę.

- Parę dni po powrocie z Budapesztu wróciłem do spokojnych treningów - powiedział Tung. - Robiłem szybkie postępy, moje plecy bolą mniej, ale badania z początku tygodnia wykazały, że plecy nie wyleczyły się jeszcze w stu procentach. Siadanie teraz za kółkiem byłoby zbyt niebezpieczne. Oczywiście, jestem rozczarowany, ale kontynuuję mój program rehabilitacji i mam nadzieję wkrótce powrócić. Życzę zespołowi, Jerome'owi i Romainowi, bardzo udanego weekendu.

Kubica: Szanse zależą od kanału F ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.