F1. Problem Vettela? Nie docenia Webbera

Były kierowca Formuły 1 Austriak Gerhard Berger pokusił się o ocenę młodych niemieckich kierowców. - Największym problemem Sebastiana Vettela jest to, że nie docenia kolegi z zespołu, Marka Webbera - powiedział Berger.

Samochody Red Bulla są zdecydowanie najszybsze w stawce i sprawa tytułu mistrza F1 rozegra się najpewniej między kierowcami tej stajni - Markiem Webberem i Sebastianem Vettelem. Na początku sezonu wydawało się, że to młody Niemiec ma większe szanse na tytuł, tym bardziej, że w wielu wyścigach zespół go faworyzował - kosztem Australijczyka.

Klasyfikacja generalna mistrzostw świata nic sobie jednak nie robi z tych przewidywań i pokazuje jasno - liderem cyklu jest Webber, który ma cztery punkty przewagi nad Lewisem Hamiltonem z McLarena i dziesięć nad Vettelem właśnie.

Dlaczego tak się dzieje? Przecież Vettel w kwalifikacjach udowadnia, że jest piekielnie szybkim kierowcą.

- On jest bardzo dojrzały. To prawda, ze popełnia błędy, ale trzeba zrzucić to na karb braku doświadczenia. Jego problemem jest natomiast to, że on prawdopodobnie nie docenia kolegi z zespołu, Marka Webbera - powiedział Gerhard Berger.

Berger ocenił także Nico Rosberga z Mercedesa.

- Jak dla mnie, to jest on równie dobrym kierowcą, co Vettel. Po prostu ma dużo gorszy samochód - wyjaśnił Austriak.

Zwykły facet - Robert Kubica ?

Więcej o: