F1. Nick Heidfeld nie jest już kierowcą Mercedesa

Mercedes zezwolił Nickowi Heidfeldowi na rozwiązanie kontraktu i podjęcie nowej pracy. Niemiec został kierowcą testowym firmy Pirelli.

Pirelli, które w przyszłym sezonie zaopatrywać będzie teamy Formuły 1 w opony, jeszcze w sierpniu rozpocznie testy nowego ogumienia. Testerem zostanie Nick Heidfeld - kierowca dostał pozwolenie od Mercedesa na rozwiązanie kontraktu i podjęcie nowej pracy.

- Jestem wdzięczny, że dogadałem się z zespołem i mogę podjąć nową pracę - powiedział Heidfeld, który do tej pory był trzecim kierowcą niemieckiej stajni. Kierowcami wyścigowymi są Nico Rosberg i Michael Schumacher.

Wcześniej Heidfeld był łączony na sezon 2011 z innymi ekipami, np. z Renault, gdzie miałby pełnić rolę kierowcy wyścigowego. Teraz jednak, po podjęciu pracy w Pirelli, spekulacje te tracą rację bytu.

- Nie ma lepszego kierowcy do testowania opon Pirelli. Nick ma bardzo duże doświadczenie - tłumaczy decyzję teamu Norbert Haug, dyrektor sportowy Mercedesa.

- Możemy potwierdzić, że pozwoliliśmy Nickowi na rozwiązanie umowy, by mógł dołączyć do Pirelli. Nick ma tak wielkie doświadczenie, że jesteśmy przekonani o jego przydatności w nowej pracy. Dzięki jego pomocy zyskać może cała Formuła 1 - dodał szef Mercedesa Ross Brawn.

W Belgii będzie ciężko - mówi Horner ?

Więcej o: