F1. Kto trzynastym zespołem w stawce?

Epsilon Euskadi, Villeneuve/Durango i Stefan GP - jeden z tych zespołów dołączy w przyszłym roku do stawki Formuły 1. Który? Decyzję FIA ogłosi jeszcze w sierpniu.

Baw się z nami w Wygraj Ligę! Wygraj 20 000 zł!

Wakacyjna przerwa w F1, która potrwa do 27 sierpnia (wtedy to rozpoczną się treningi przed GP Belgii), nie oznacza wolnego dla Światowej Rady Sportów Motorowych. FIA musi zdecydować, kto w przyszłym sezonie dołączy jako trzynasty zespół do stawki F1. Kandydatów jest trzech: Epsilon Euskadi, Villeneuve/Durango i Stefan GP.

Największe szanse ma podobno Epsilon Euskadi. Szef stajni z Azkoitii Joan Villadelprat przyznaje, że z niecierpliwością czeka na werdykt FIA i dodaje, że prace nad autem idą pełną parą. - Sprawdzamy model w tunelu aerodynamicznym - powiedział włoskiemu miesięcznikowi Al Volante.

- Budżet mamy ciekawy, ale jeszcze niewystarczający. Przed zainwestowaniem pieniędzy nasi potencjalni partnerzy muszą mieć pewność, że zostaliśmy wybrani, ale tego dowiemy się dopiero pod koniec sierpnia - cytuje Joana Villadelprata portal f1.pl.

Najlepszy kierowca? Kubica! ?

Więcej o: