F1. Renault daleko za rywalami w rankingu niezawodności

Najbardziej niezawodnym teamem obecnego sezonu F1 jest Ferrari. Dziennikarze serwisu auto-motor-und-sport.de obliczyli który kierowca najbardziej może polegać na swoim bolidzie. Z czołowych zespołów najgorzej wypadło Renault.

Baw się z nami w Wygraj Ligę! Wygraj 20 000 zł.

Zespół Red Bull Racing, którego kierowcy wywalczyli najwięcej pole position i wygrali najwięcej wyścigów, zajmuje dopiero drugie miejsce w rankingu.

Najlepiej w rankingu wypada Ferrari. F10, które prowadzą Felipe Massa i Fernando Alosno przejechały łącznie 1471 z 1474 możliwych okrążeń przez 12 wyścigów. Hiszpan i Brazylijczyk pokonali łącznie o 98 więcej kółek niż kierowcy Red Bulla. Mimo to włoski zespół jest dopiero trzeci w klasyfikacji konstruktorów, a najlepszy kierowca ekipy, Fernando Alosno, plasuje się na piątym miejscu.

Jedynym teamem w stawce, który nie poniósł strat przez wypadek jest Mercedes GP.

Red Bull zaliczył już w tym sezonie jedną awarię i dwa wypadki. McLaren miał problemy z bolidem dwukrotnie, jeden raz został wyeliminowany z wyścigu przez kraksę.

Na tle pozostałych rywali źle wypada Renault. Kierowcy francuskiej stajni czterokrotnie mieli problemy techniczne, brali także udział w dwóch wypadkach. Robert Kubica zaliczył awarię podczas GP Wielkiej Brytanii. Na węgierskim Hungaroring Polak brał udział w kraksie w pit-lane, gdzie zderzył się z Adrianem Sutilem.

Najbardziej zawodnym zespołami w stawce są Virgin (11 awarii) i Sauber (10).

Kolejnym Grand Prix w kalendarzu jest wyścig o GP Belgii, który odbędzie się 27 sierpnia.

Kubica najlepszym kierowcą w stawce - ocenili dziennikarze  ?

Więcej o: