F1. Piquet: Nadal nie rozmawiamy

Nelson Piquet Jr oświadczył, że od czasu słynnego skandalu dotyczącego jego wypadku w 2008 roku w Singapurze, jego kontakty z rodakiem Felipe Massą nie uległy poprawie.

Jesteś ligowym ekspertem? Zagraj w Wygraj Ligę! ?

Felipe Massa oskarżył Piqueta o "rabunek", po tym jak ten na 14. okrążeniu wyścigu w Singapurze zawadził prawym tylnym kołem o betonową ścianę i stracił panowanie nad samochodem. Zdaniem kierowcy Ferrari, rywal doprowadził do wypadku celowo. - To nie w porządku. Piquet rozbił się na wasze polecenie - rzucił rozzłoszczony Massa w kierunku szefa Renault Flavio Briatore. Z kraksy skorzystał ówczesny kolega z teamu Piqueta, Fernando Alonso. Hiszpan wygrał bowiem wyścig, odbierając bardzo cenne punkty Massie.

- Moje relacje z Barrichello i Massą zawsze były przyjacielskie. Mogłem liczyć na ich pomoc i cenne wskazówki. Wyścig w Singapurze wszystko jednak zmienił. Do tej pory Massa uważa, że jedyną przyczyną nie wygrania przez niego mistrzostwa świata w 2008 roku byłem ja - dodał ze smutkiem Piquet. - Felipe jest całkiem obrażony. Od tamtego wyścigu nie zamieniliśmy ani słowa - tłumaczył były kierowca Renault.

Piquet odebrał mistrzostwo Felipe Massie? ?

Więcej o: