F1. Flavio Briatore: Webber będzie mistrzem... bo używa mózgu

Flavio Briatore uważa, że to Mark Webber, a nie Sebastian Vettel, jest faworytem do tytułu mistrza świata F1. - Webber zmierza po tytuł. On, w przeciwieństwie do wielu innych, używa mózgu - mówi Briatore.

Red Bull ma taką przewagę szybkości nad resztą stawki, że walka o tytuł indywidualnego mistrza świata najpewniej będzie wewnętrzną sprawą tej stajni. Wydaje się, śledząc ostatnie poczynania kierownictwa, że to kreowany na kierowcę numer jeden Sebastian Vettel, a nie przewodzący klasyfikacji Mark Webber, jest faworytem teamu.

Jednak Flavio Briatore uważa, że to Australijczyk zdobędzie tytuł.

- Webber zmierza po tytuł. To, co zrobił w niedzielę na Węgrzech, było fenomenalne. Nie typuję Webbera tylko dlatego, że jest jednym z moich kierowców. Mówię jedynie o tym, co wszyscy mogli zobaczyć siedząc w swoich domach - cytuje Briatore serwis f1.pl.

 

- On jest zdolny do wyjątkowych występów. Nabrał doświadczenia, zyskał wewnętrzny spokój, dzięki któremu może zajść bardzo daleko. Na Węgrzech zaryzykował z oponami i na tym wygrał. To było zagranie, które pokazuje, że w przeciwieństwie do wielu innych kierowców, Mark używa mózgu - dodał Briatore.

Inna liga - mówi Massa o Red Bullu ?

Więcej o: