F1. Mark Webber: Skupcie się na sobie

Lider klasyfikacji generalnej mistrzostw świata Mark Webber ma dobrą radę dla rywali z McLarena: - Jeśli co tydzień niszczycie swoje samochody, to może czas skupić się na sobie, a nie doszukiwać się nieprawidłowości w bolidach Red Bulla.

Red Bull odjechał rywalom. Dosłownie. Ostatnie wyścigi, nawet jeśli nie zawsze wygrywane przez kierowców "Czerwonego Byka", pokazują ich przewagę nad resztą stawki. Kroku dotrzymać próbuje Ferrari, ale ich strata w klasyfikacji generalnej konstruktorów jest bardzo duża - 74 punkty.

Bliżej jest McLaren, który traci tylko osiem punktów, ale bolidy Hamiltona i Buttona nie są w stanie rywalizować z autami Vettela i Webbera. W związku z tym McLaren, zamiast skupić się na własnych problemach, doszukuje się nieprawidłowości w bolidach Red Bulla - tak przynajmniej uważa lider klasyfikacji generalnej kierowców Mark Webber.

- Jeśli co tydzień niszczycie swoje samochody, to może czas skupić się na sobie, a nie doszukiwać się nieprawidłowości w bolidach Red Bulla - mówi Webber, nawiązując do protestów McLarena w sprawie elastycznych skrzydeł Red Bulla i Ferrari.

- Nasi chłopcy dali z siebie wszystko, żeby zaprojektować elastyczne skrzydło. I FIA uznała, że jest ono prawidłowe. Więc jeśli inni mają problemy, niech się skupią na swoich bolidach - stwierdził stanowczo Webber.

Kubica kluczem do sukcesu - mówi Boullier ?

Więcej o: