F1. Eric Boullier: Wspaniały Pietrow, pechowy Kubica

Po GP Węgier szef Renault Eric Boullier może mieć ambiwalentne odczucia. Robert Kubica stracił co prawda w niespotykany sposób szanse na dobry wynik, ale Witalij Pietrow pojechał najlepszy wyścig w sezonie. - Witalij zaliczył wspaniały weekend, ale nie możemy być do końca szczęśliwi przez wypadek Roberta - powiedział Boullier.

Robert Kubica zjechał na 16. okrążeniu do alei serwisowej. Po zmianie opon mechanicy Renault nie zauważyli nadjeżdżającego z tyłu Adriana Sutila, przez co Polak wjechał w kierowcę Force India, uszkadzając bolid i tracąc szanse na zdobycze punktowe.

- Nie możemy być z powodu incydentu Roberta w pełni zadowoleni z tego weekendu. To kosztowało Kubicę sporo punktów. Gdyby to się nie stało, mogliśmy oczekiwać nawet szóstego miejsca, czyli punktów dla obu kierowców - komentował Boullier.

Jednak świetny występ Pietrowa, który zajął piąte miejsce, zdecydowanie poprawił humor szefowi Renault.

- To bardzo ważne punkty Witalija. On miał tutaj super weekend. Skończył na piątym miejscu, więc jest to oczywiście wspaniały rezultat. Tym bardziej satysfakcjonujący, że Mercedesy zostały bez punktów, więc nadrobiliśmy kilka oczek w klasyfikacji generalnej - powiedział Eric Boullier.

Zawinił rozkojarzony lizakowy Renault ?

Więcej o: