F1. Christian Horner: Największymi przegranymi są widzowie

Szef Red Bulla, Christian Horner, komentując kontrowersyjne zajście z udziałem kierowców Ferrari, które miało miejsce podczas GP Niemiec, stwierdził, że to wielki wstyd dla F1. - Największymi przegranymi są kibice. To przykre, że wyścig został zmanipulowany.

- To ogromny wstyd dla Formuły 1. Wynik wyścigu został zmanipulowany. Zwycięstwo Alonso zostało odniesione kosztem Massy. -powiedział Horner. - Najbardziej ucierpieli na tym kibice. Słusznie lub nie, pozwalamy naszym kierowcom ścigać się do końca, co naszym zdaniem jest zgodne z duchem sportu i co bardzo ważne, przepisami - dodał

Tajemnicą poliszynela jest fakt, że w stajni Red Bulla toczy się wojna o fotel lidera, między Markiem Webberem a Sebastianem Vettelem. Podczas GP Turcji doszło do zderzenia, w którym udział wzięli obaj kierowcy. Całe zajście kosztowało team utratę dubletu.

Szef Ferrari, Stefano Domenicali ogłosił, że Ferrari nie odwoła się od decyzji FIA i karę zapłaci. - Postanowiliśmy, mając na uwadze interes sportowy, postanowiliśmy nie odwoływać się od decyzji stewardów. Jesteśmy przekonani, że werdykt Światowej Rady FIA, będzie słuszny.

Zasłużyłem na zwycięstwo - Felipe Massa ?

Więcej o: