F1. Eric Boullier: Mogło być nawet lepiej

Szef Renault Eric Boullier przyznał, że jest bardzo zadowolony z kwalifikacji do GP Niemiec, w których Robert Kubica zajął siódme miejsce. Francuz dodał, że wynik mógłby być nawet lepszy, gdyby nie ruch, na jaki trafił Polak podczas swojego najszybszego okrążenia.

Kwalifikacje przed GP Niemiec po pięknej walce z Fernando Alonso wygrał Sebastian Vettel. Trzecie miejsce zajął Felipe Massa, a czwarte Mark Webber. Robert Kubica wykręcił siódmy czas i do niedzielnego wyścigu ruszy z czwartej linii, tuż za Lewisem Hamiltonem. Szef Renault Eric Boullier uważa takie rozstrzygnięcie za sukces.

- Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszych kwalifikacji, zważywszy na to, że wszystkie teamy przed nami, a nawet część za nami, mają zamontowany kanał F. Dobrze być na takim wysokim miejscu bez tego systemu - powiedział Francuz.

- Świetnie, że Robert uplasował się przed dwoma Mercedesami, a mógł być nawet wyżej niż na siódmym miejscu, bowiem na swoim najszybszym okrążeniu trafił na spory ruch, co mu przeszkadzało. Mamy ambicje na lepsze rezultaty, ale na dzień dzisiejszy to bardzo dobry występ - dodał Boullier.

Drugi kierowca Renault Witalij Pietrow uzyskał trzynasty czas.

- Witalij nie awansował do trzeciej częście kwalifikacji, ale na jego obronę trzeba dodać, że czasy były bardzo zbliżone i zabrakło mu dosłownie kilku dziesiątych - zakończył Eric Boullier.

Są od nas szybsi - mówi Kubica ?

Więcej o: