Bolidy Formuły 1 sparaliżowały ruch w stolicy Rosji.

W niedzielę w Moskwie po raz trzeci odbędzie się Bavaria Moscow City Racing z udziałem m.in. kierowców Formuły 1 i uczestników Rajdu Dakar. Najlepsi kierowcy świata zaprezentują swoje umiejętności w samym centrum stolicy, gdzie na czas imprezy wstrzymano ruch.

W centrum Moskwy zostały wprowadzone nowe ograniczenia dotyczące ruchu samochodów w związku z odbywającym się w stolicy Rosji auto show Bavaria Moscow City Racing. Ruch wstrzymano m.in. na kilku wiodących trasach stolicy oraz zamknięto Most Moskworecki.

Bavaria Moscow City Racing odbywa się w Moskwie już po raz trzeci. W tym roku udział w nim wezmą mi.in. aktualny mistrz świata, kierowca Vodafone McLaren Mercedes Jenson Button, partner Roberta Kubicy z zespołu Ranault F1 Witalij Pietrow, sześciokrotny zwycięzca Rajdu Dakar Władimir Czagin z zespołu Kamaz-master oraz kierowca Teamu De Rooy Gerard de Rooy (syn rajdowca Jana de Rooya).

Amatorzy sportów motorowych zobaczą także występy zespołu SNORAS Spyker Squadron oraz auta König Motor Club - klubu wielbicieli ekskluzywnych i egzotycznych samochodów.

Trasa o długości 4.5 km, na której rajdowcy zrobią kilka pokazowych okrążeń przechodzi przez zabytkową część miasta, m.in. przez wał tuż przy samym Kremlu. Na trasie zamontowanych będzie 9 telebimów transmitujących popisy kierowców oraz trybuny dla widzów.

Poprzednie auto show Bavaria Moscow City Racing, które miało miejsce w 2009 roku przyciągnęło 100 tys. widzów.

Nie było nakazu przepuszczenia Kubicy ?

Więcej o: