Formuła 1. GP Wielkiej Brytanii. Duet Red Bulla zwycięża trzecią sesję treningową. Kubica 6.

W niedzielę o godzinie 14 na torze Silverstone odbędzie się GP Wielkiej Brytanii. W ostatniej sesji treningowej przed kwalifikacjami do wyścigu, na dwóch pierwszych miejscach uplasowali się kierowcy Red Bulla. Pierwszy był Sebastian Vettel, a drugi Mark Webber. Trzeci czas wykręcił Fernando Alonso z Ferrai. Robert Kubica przez chwilę przewodził stawce, ostatecznie swoje najszybsze okrążenie pomiarowe przejechał z piątym czasem. Kwalifikacje w sobotę o godzinie 14:00. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo na Sport.pl !

Ostatni trening przed GP Wielkiej Brytanii należał do kierowców Red Bulla, obaj jako jedyni wśród wszystkich kierowców zeszli poniżej 1:31. Trzeci czas wykręcił Ferdnando Alonso z Ferrari.

 

Robert Kubica przez 10 minut prowadził w klasyfikacji, ostatecznie sesję ukończył na 6 pozycji. Były mistrz świata, Lewis Hamilton znalazł się na 7 pozycji. Robert Kubica na tym treningu jeździł tym samym bolidem co w GP Europy

 

Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z klasyfikacji GP Wielkiej Brytanii od w sobotę od godziny 14:00 !

0:17 Vettel jechał na rekord i... wypadł z trasy. Na nierównościach poza torem Niemiec oberwał przednie skrzydło. Kubica poprawił czas i jest 6.

6:53 Po niepokojąco słabej jeździe Webbera, wszystko wraca do normy. Pierwsze i drugie miejsce dla Red Bulla. Kubica spada na siódme. Poprawia wynik Hamilton i z drugiej dziesiątki awansuje na piąte miejsce. Trzecie i czwarte miejsce dla kierowców Ferrari.

11:29 Pobił i... zjechał do boksu. Prawdopodobnie skończyło mu się paliwo.

13:48 Na czele stawi Vettel z czasem 1:30.958. Jako pierwszy kierowca podczas brytyjskiego weekendu wyścigowego zszedł poniżej 1:31. Za nim Alonso, Massa, Kubica. Niemiec z Red Bulla, jedzie kolejne okrążenie pomiarowe. W dwóch pierwszych sektorach pobił rekord.

20:41 Alonso w pierwszych dwóch sektorach poprawia własny czas o jedną dziesiątą (1:31.101). Na drugie miejsce wskakuje Vettel, na trzecie Felippe Massa spychając na czwartą pozycję Kubicę. Polak właśnie wrócił na tor. Trulli ma po raz kolejny kłopoty z bolidem, wepchnięty przez mechaników do boksu.

22:56 Webber dalej traci 4 sekundy do Alonso. Albo kłopoty z ustawieniami bolidu, albo duża ilość paliwa w baku.

26:16 Pierwszy Alonso, poprawia swój czas o ponad 2 setne. Kubica w boksie. Z rozmów z inżynierami wynika, że Polak jest zadowolony z bolidu i poprawek od wczoraj.

28:41 Na torze pojawił się Alonso, w drugim sektorze szybciej o jedną setną niż Kubica. Na Silverstone pomiarowe okrążenie jedzie też Webber z Red Bulla. W pierwszym sektorze stracił do lidera prawie 5 sekund.

32:17 Kubica wraca na prowadzenie, w drugim i trzecim sektorze toru Polak bije rekord szybkości. Czas kierowcy Renault to 1:31.818. Wciąż czekamy na Red Bulla.

37:22 Przez moment na czele stawki Vitalij Pietrow (1.32.295), Kubica w drugim sektorze wyprzedza Rosjanina, kolegę z Renault o 2 setne.

38:59 Hamilton pokonując zakręt nr 11. (nowa część toru), wyjeżdża poza biało - czerwone ograniczniki, wpada w piach, wzbijając tumany kurzu.

39:36 Robert Kubica pojawił się na torze !

41:58 1:35:730 - jak do tej pory najlepszy czas, który należy do Heikiego Kovalainena.

 

- Kovalainen

 

- Di Grassi

 

- Trulli

 

44:18 Jarno Trulli wykonał pierwsze okrążenie pomiarowe: 1m38.026s. Timo Glock zjeżdża do alei serwisowej, ma problem z przepustnicą.

54:00 W teamie HRT za Bruna Sennę jedzie Sakuno Yamamoto, kierowca testowy tegoż zespołu. Japończyk zasiądzie za sterami bolidu najsłabszego teamu w niedzielnym wyścigu. Płonne są jednak jego nadzieje, że na stałe zastąpi Brazylijczyka. W GP Niemiec pojedzie ten drugi.

60:00 Ruszyli! Na torze Sutil, Hamilton, Webber. Kubica póki co pauzuje. Nie jest jednak tajemnicą, że pojedzie dzisiaj bolidem identycznym jak w GP Europy w Walencji. Kierowcy Ferrari testować dalej będą system F - duct.

10:55 W piątek o godzinie 15:00, po wytężonej pracy inżynierów i mechaników nad bolidami, kierowcy spotkali się raz jeszcze na linii startu. Tym razem najlepszy był Webber, który przejechał okrążenie w 1:31.234. Między dwóch kierowców Red Bulla ''wcisnął się'' Fernando Alonso z Ferrari. Trzeci był Sebastian Vettel. Kubica wykręcił 11. czas, a Hamilton 8.

10:49 Sesja treningowa rozpocznie się za chwilę, o 11, zanim jednak na Silverstone zabrzmi ryk silników, warto przypomnieć wynik wczorajszych zmagań kierowców. Wczoraj w pierwszym treningu najlepszy czas wykręcił Sebastian Vettel z Red Bulla (1:32.280), drugi był Lewis Hamilton, a trzeci Robert Kubica. Tuż za Polakiem ze stratą 0.022 sekundy uplasował się drugi kierowca Red Bulla - Mark Webber.