F1. Alonso twarzą w twarz z Hamiltonem

FIA opublikowała harmonogram konferencji organizowanych w ramach Grand Prix Wielkiej Brytanii. Na pierwszej, już w czwartek, na pytania dziennikarzy odpowiadać będą Lewis Hamilton i Fernando Alonso - bohaterowie spięcia podczas ostatniego wyścigu w Walencji.

Przed Grand Prix Wielkiej Brytanii, które odbędzie się na przebudowanym torze Silverstone, dziennikarze będą mieli okazję dopytać Fernando Alonso i Lewisa Hamiltona o kontrowersje związane z wyjazdem samochodu bezpieczeństwa podczas poprzedniego wyścigu o GP Europy. Przypomnijmy - Anglik złamałprzepis i wyprzedził safety car, co rozwścieczyło Hiszpana. Hamilton został ukarany, ale mało dotkliwie i zajął drugie miejsce. Jadacy zgodnie z przepisami Alonso finiszował dopiero ósmy, choć przed wyjazdem samochodu obaj byli obok siebie w klasyfikacji.

Po wyścigu pojawiły się wcale nie tonowane komentarze Alonso i jego zespołu Ferrari, który oskarżył sędziów o manipulację. Hamilton kpił zaś, że Alonso zamiast się ścigać ciągle tylko narzeka...

Obaj panowie potem co prawda wycofywali się ze swoich najostrzejszych wypowiedzi, ale i tak ich spotkanie - wszak do kłótni między nimi dochodziło również gdy obaj jeździli dla McLarena - może być arcyciekawe.

W konferencji wezmą udział także wicelider klasyfikacji kierowców Jenson Button (McLaren) oraz Mark Webber (Red Bull), który w Hiszpanii przeżył groźnie wyglądający wypadek (będący bezpośrednią przyczyną wyjazdu safety-car). Początek konferencji zaplanowano na godz. 16 czasu polskiego.

Następnego dnia dziennikarze spotkają się z szefami czterech zespołów: Mercedesa (Rossem Brawnem), Lotusa (Tonym Fernandesem), Red Bulla (Christianem Hornerem) i McLarena (Martinem Whitmarshem).

W Renault do 2012 roku! Kubica przedłużył kontrakt ?

Więcej o: