F1. Hamilton: Z roku na rok jestem coraz lepszy

Kierowca McLarena Lewis Hamilton opowiedział w rozmowie z Guardianem o swojej formie w tym sezonie, drodze do formuły 1, a także o aktualnej sytuacji teamu. - Z roku na rok jestem coraz lepszy - przekonuje Brytyjczyk.

Początek sezonu nie był dla Hamiltona udany. Mistrz świata z 2008 roku nie kończył wyścigów na podium tak często, jak by tego oczekiwali jego fani i kierownictwo teamu. Jednak od pewnego czasu forma Brytyjczyka i McLarena wyraźnie rośnie. Wygrał on GP Turcji, GP Kanady, a w ostatnim wyścigu - o GP Europy - zajął drugie miejsce. W klasyfikacji generalnej mistrzostw świata przesunął się na pozycję lidera i znów poczuł się pewnie.

- Będąc szczerym, myślę, że jestem z roku na rok coraz lepszy - wyznał dziennikarzom Guardiana.

- Zdobywam coraz więcej doświadczenia w formule 1. Mój pierwszy rok był wspaniały, ale pod jego koniec zaliczyłem sporo wpadek i straciłem mistrzostwo. Teraz bym takich błędów nie popełnił - dodaje Hamilton.

Kierowca McLarena zdradza też, że jego początki w wyścigach były trudne.

- Nigdy nie wątpiłem w moje umiejętności w formule 1. Ostatni raz miałem je, gdy zaczynałem przygodę ze ściganiem. Gdy byłem już w formule mój ojciec i Ron Dennis (były szef McLarena) wywierali na mnie wielką presję. Do tego musiałem uczyć się w tym samym czasie. To był ciężki okres, ale przebrnąłem przez niego - opowiada.

Wracając do teraźniejszości, Hamilton uważa, że nadszedł dobry czas dla jego zespołu.

- To zdecydowanie bardzo dobry moment dla nas. Jesteśmy silni i szybcy. Nasz samochód jest coraz lepszy. W Kanadzie miałem zdecydowanie najlepszy weekend w tym roku. To wtedy wróciłem do walki o mistrza. Moim marzeniem jest zdobycie tytułu najlepszego kierowcy formuły 1 ponownie - zakończył Lewis Hamilton.

Webber pojedzie z podwoziem Vettela ?

Więcej o: