F1. Massa narzeka: Mogłem być trzeci

Felipe Massa z Ferrari zajął w kwalifikacjach do GP Europy piąte miejsce, ale stwierdził, że miał szanse na co najmniej trzecią lokatę. Nie stało się tak, gdyż...na torze był za duży tłok. Na relację na żywo z GP Europy zapraszamy w niedzielę od godziny 14:00 na Zczuba.pl.

Kwalifikacje do GP Europy rozgrywanego na torze w Walencji wygrał Sebastian Vettel z Red Bulla, drugi był jego kolega z teamu Mark Webber, trzeci Lewis Hamilton z McLarena, a czwarty Fernando Alonso z Ferrari. Felipe Massa był natomiast piąty, tuż przed Robertem Kubicą z Renault. Brazylijczyk uważa jednak, że stać go było co najmniej na trzecią lokatę.

- Samochód spisywał się dzisiaj dobrze i były szanse na coś więcej niż piąta lokata. W Q1 i Q2 byłem bardzo zadowolony z tego, jak auto się prowadziło, ale podczas ostatniej części kwalifikacji nie mogłem poprawić swojego czasu, głównie z powodu tłoku, który przeszkodził mi w odpowiednim dogrzaniu opon. Szkoda, bo mogłem startować jutro z trzeciej pozycji - cytuje Felipe Massę portal f1.pl.

- Mam jednak nadzieję na walkę o podium w niedzielnym wyścigu - zakończył Brazylijczyk.

Prosty błąd Buttona ?

Więcej o: