F1. Wygrany proces Buttona z byłym pracodawcą

Jenson Button wygrał proces ze swoim byłym pracodawcą - Mercedesem, w sprawie przekazania mu jednego z bolidów z sezonu 2009, w którym Button zdobył tytuł mistrza świata.

W poprzednim sezonie Jenson Button w barwach Brawn GP zdobył tytuł mistrza świata. W kontrakcie zapisaną miał klauzulę, że w jego ręce trafi w nagrodę jeden z bolidów BGP 001. Brawn jednak nie wywiązał się z umowy, oferując kierowcy replikę samochodu.

Jako że spadkobiercą Brawn GP w obecnym sezonie jest zespół Mercedes, Button do niego właśnie zgłosił się z wezwaniem do sądu. Kierowca proces wygrał i Mercedes został zobligowany do przekazania mu praw własnościowych do jednego z bolidów BGP 001.

Okazuje się jednak, że żaden z owych bolidów nie został w fabrykach Mercedesa. Zespół chcąc jednak wypełnić postanowienie sądu, zobowiązał się do przygotowania nadwozia na kształt tego, z którego korzystał Button w 2009 roku.

Button zaakceptował takie rozwiązanie.

 

Jenson Button w swoim mistrzowskim sezonie uzbierał 95 punktów. W tegorocznej klasyfikacji, po ośmiu wyścigach, ma na koncie 106 oczek i zajmuje drugie miejsce, trzy punkty za kolegą z McLarena - Lewisem Hamiltonem.

Walencja nam pasuje - mówi Kubica ?

Więcej o: