F1. Renault: Cel na Walencję? Podium Roberta Kubicy

- Taki jest nasz cel. Wprowadzić w kwalifikacjach do GP Walencji dwa bolidy do czołowej dziesiątki, a w wyścigu Robert ma powalczyć o podium - odważanie zapowiada główny inżynier wyścigowy Renault, Alan Permane.

W GP Kanady Renault wypadło trochę słabiej, niż zapowiadano. Robert Kubica zajął siódme, a Witalij Pietrow 16. miejsce. Główny inżynier wyścigowy Reanult, Alan Permane, przyznaje.

- Byliśmy bardzo, bardzo blisko w Kanadzie. No dobra, nie mieliśmy może świetnego wyścigu, ale w kwalifikacjach byliśmy bardzo blisko najlepszych.

Ale po chwili dodaje. - Celujemy w podium już w Walencji. Myślę, że jest to cel realny, zważywszy na ulepszenia, jakie wprowadzamy. O ile oczywiście wypalą.

Renault przygotuje na GP Europy, które odbędzie się już 27 czerwca, nowe przednie skrzydło oraz podwozie. Permane sądzie, że zapewni to Renault przewagę nad Ferrari.

- Powinniśmy być przed Ferrari. Oni mają także kilka ulepszeń, ale na normalnym torze i w normalnych warunkach powinniśmy być spokojnie przed nimi - mówi.

Czy zapewni to Reanult podium?

- Taki jest nasz cel. Wprowadzić w kwalifikacjach do GP Walencji dwa bolidy do czołowej dziesiątki, a w wyścigu Robert ma powalczyć o podium.

- Pomoże mu w tym nowe przednie skrzydło oraz podwozie. Do tej pory nie pracowaliśmy tak mocno nad podwoziem i sądzę, że to da naszym bolidom sporą przewagę. W tunelach aerodynamicznych spisują się rewelacyjnie - kończy Alan Permane.

Wobec nowinek sceptyczny Kubica ?

Więcej o: