Webber: W kwalifikacjach będzie ciężko

W tym sezonie Formuły 1 nie było jeszcze kwalifikacji, po których z pole position startowałby inny kierowca niż zawodnicy Red Bulla. Mimo to, prowadzący w klasyfikacji generalnej kierowców Mark Webber, przyznaje przed GP Kanady, że wywalczenie pierwszego miejsca może okazać się trudne. Relacja z kwalifikacji na żywo w Sport.pl od 19.

Bolidy Red Bulla dobrze prezentowały się na piątkowych treningach . W pierwszym, piąte miejsce zajął Sebastian Vettel, w drugim Niemiec z czasem 1:16.877 był już bezkonkurencyjny. Czwarte miejsce zajął Mark Webber.

Specjaliści oczekiwali, że przed wyścigiem w Montrealu najszybsze będą mclareny. Lewis Hamilton i Jenson Button wykręcili jednak dopiero siódmy i jedenasty czas podczas drugiego treningu. Mimo to, Webber nadal uważa, że McLaren nie zaprezentował jeszcze maksimum swoich możliwości i oczekuje ciężkiej przeprawy w sobotnich kwalifikacjach.

- Myśleliśmy, że McLaren może zrobić więcej, ale jest jeszcze wcześnie. Jesteśmy zadowoleni ze swoich osiągów, nasze dobre tempo jest lekkim zaskoczeniem, ale to jest dla nas bardzo dobre - powiedział Australijczyk.

- W sobotę będzie ciężko się ścigać z każdym. Po treningach jest dobrze, zobaczymy co wydarzy się w kwalifikacjach.

Warunki na torze w Montrealu i granulowanie opon były przedmiotem dyskusji w piątkowy wieczór. Webber jest jednak pewny, że w weekend wszystkie problemy odejdą na bok.

- Tutaj zawsze jest tak samo. Tor jest bardzo trudny, ciężko się prowadzi, ale to normalna rzecz na tej nawierzchni w Montrealu - zakończył Webber.

Relacja na żywo z kwalifikacji do GP Kanady w Sport.pl od 19

Kubica. Powtórka z 2008 roku nie jest niewykonalna ?

Więcej o: