F1. Kubica: Pięć okrążeń i po oponach

Robert Kubica, po piątkowych treningach przed GP Kanady, najbardziej martwi się o stan opon, które zużywają się na torze Circuit Gilles Villeneuve w tempie zatrważającym.- Na dzień dzisiejszy sytuacja wygląda tak, że nawet dwa pit stopy nie pomogą, bo już po pięciu okrążeniach opony są w bardzo złym stanie - powiedział Polak portalowi PIT STOP. Relacja na żywo z trzeciego treningu przed GP Kanady od 16:00 na Sport.pl.

Największą bolączką kierowców formuły jeden podczas GP Kanady jest bardzo szybkie zużywanie się opon. Dwa piątkowe treningi (na których Kubica zanotował szósty i ósmy czas) potwierdziły obawy dotyczące ogumienia. Tak mieszanki supermiękkiej, jak i pośredniej.

- Ja jeździłem na twardszych oponach - mówi Robert Kubica. - Na dzień dzisiejszy sytuacja wygląda tak, że nawet dwa pit stopy nie pomogą, bo już po pięciu okrążeniach opony są w bardzo złym stanie. Musiałbyś zjeżdżać co pięć okrążeń, żeby zachować rytm, a oczywiście jest to niemożliwe - cytuje Kubicę portal f1.pl.

Polak tłumaczy, że winną zatrważającego zużycia opon jest nowa nawierzchnia na torze.

- Nowa nawierzchnia jest bardzo śliska. Opony nie dostają żadnej energii i trudno jest sprawić, aby zaczęły pracować właściwie. Wszyscy mają z tym problemy, walczą z ogólną przyczepnością i balansem - tłumaczy Polak.

Jakie oczekiwania przed sobotnimi kwalifikacjami ma Kubica?

- Piątkowe treningi bywają bardzo mylące. Mamy nadzieję na zakwalifikowanie się w czołowej dziesiątce, a potem zobaczymy. Wyraźnie widać, że stawka jest bardzo zbita, a zespoły, które nas wyprzedzały, nadal są przed - kończy Polak.

Relacja z trzeciego treningu przed GP Kanady na żywo na Sport.pl od godziny 16:00. Na relację z kwalifikacji zapraszamy od godziny 19:00.

Wciąż się liczę - mówi Vettel ?

Więcej o: