F1. Menedżer Kubicy: Nie musimy szukać dla Roberta żadnej alternatywy

Menedżer Roberta Kubicy, Daniele Morelli, cytowany przez fińską gazetę Turun Sanomat zaprzeczył, jakoby Kubica miał w przyszłym sezonie reprezentować inny team niż Renault. - To tylko marzenia dziennikarzy - stwierdził Włoch.

Nieustannie pojawiające się plotki o przyszłości Roberta Kubicy, który łączony był szczególnie z teamem Ferrari, zmusiły wreszcie menedżera polskiego kierowcy - Daniele Morelliego, do zajęcia konkretnego stanowiska.

Do tej pory nie dementowano w sposób kategoryczny rewelacji o rzekomych zaawansowanych rozmowach Kubicy z innymi stajniami. Stało się to wreszcie dziś.

- To tylko ukryte pragnienia dziennikarzy, a nie rzeczywiste, potwierdzone informacje - stwierdził Morelli.

- W tej chwili nie mamy potrzeby prowadzić żadnych rozmów ani interesów z teamami Formuły 1. Interesuje nas tylko współpraca z Renault i ciągłe naciskanie na team, by samochód stawał się jeszcze bardziej konkurencyjny - wyjaśnił Włoch.

Menedżer wyraził też swój podziw dla Kubicy i jego umiejętności.

- Robert nie popełnia błędów. Robi najlepsze wyniki, na jakie w tej chwili stać Renault - mówi Morelli.

- Dwa lata temu, gdy Robert przez krótki czas prowadził w mistrzostwach świata, mieliśmy z BMW silny związek. Ale potem samochód robił się coraz słabszy, dlatego koniecznie musieliśmy znaleźć nowego pracodawcę dla Roberta - dodaje.

Sam Kubica także bardzo pochlebnie wypowiada się o współpracy z Renault.

- Wielu ludzi mówiło mi, gdy podpisywałem kontrakt z Renault, że to zły ruch. Teraz widać, że się mylili. Jestem całkowicie zadowolony z mojej decyzji i wiem, że mogę polegać na swoich decyzjach w przyszłości.

Jesteśmy daleko za Red Bullem - mówi Button ?

Więcej o: