F1. Menadżer Massy rozmawia z Renault

Brytyjski serwis poświęcony Formule 1 - The F1 Times - poinformował w poniedziałek, że agent Felipe Massy, wobec niepewnej przyszłości swojego klienta w teamie Ferrari, prowadzi rozmowy z innymi stajniami. W tym z Renault, w którym jeździ aktualnie Robert Kubica.

Zostań fanem Sport.pl na Facebooku! Wejdź i sprawdź nas

Brytyjscy dziennikarze twierdzą, że menadżer brazylijskiego kierowcy - Nicolas Todt, rozpoczął negocjacje ze stajniami Formuły 1 w sprawie ewentualnego zatrudnienia jego klienta w roku 2011.

Powodem startu owych rozmów jest niepewna przyszłość Massy w Ferrari. Wciąż nie zostały podjęte żadne decyzje w sprawie jego kontraktu na rok 2011, a obecny wygasa w tym sezonie.

Jednym z teamów, do którego zwrócił się Nicolas Todt, jest francuska stajnia Renault, w której jeździ polski jedynak w F1 - Robert Kubica.

Fakt ten sugeruje, że w przyszłym sezonie mogłoby dojść do wymiany - Massa trafiłby do Renault, a w jego miejsce szeregi Ferrari zasiliłby właśnie Kubica.

Felipe Massa nie ukrywa, że chciałby dalej jeździć we włoskim zespole, ale wobec braku kontraktu musi zabezpieczyć swoją przyszłość - stąd negocjacje.

- Moim głównym celem jest w dalszym ciągu współpraca z Ferrari, ale jeżeli się nie uda, to zamienię team na inny - mówi Brazylijczyk.

- Dobrze jest wiedzieć, że istnieją inne szybkie samochody, w których mógłbym jeździć w przyszłym sezonie - dodaje.

A może Massa - Kubica?

Nie jest jednak przesądzone, że w przypadku przejścia Massy do Renault Kubica powędruje do Ferrari. Być może Brazylijczyk zastąpi Witalija Pietrowa, który dotychczas nie zdobywa dla ambitnej francuskiej ekipy zbyt wielu punktów. Czy jest możliwa para Massa - Kubica w Renault?

Nie popadajmy w hurraoptymizm - mówi Kubica

Którą parę chętniej oglądałbyś w F1?
Więcej o: