F1. Koniec problemów Vettela z podwoziem?

Przed GP Turcji w samochodzie Sebastiana Vettela zostanie poprawione podwozie. Niemieccy mechanicy wykryli usterkę, z którą kierowca Red Bulla miał problem podczas ostatniego wyścigu o GP Monaco.

Sebastian Vettel w Monaco zajął drugie miejsce, zaraz za swoim kolegą z zespołu Markiem Webberem. Mimo to, niemiecki kierowca skarżył się na problemy z podwoziem, które miały spowalniać jego tempo jazdy. Mechanicy Red Bulla odkryli usterkę, która ma zostać poprawiona jeszcze przed GP Turcji. Szef zespołu, Christian Horner, zaznaczył jednak, że zmiany mają charakter profilaktyczny.

- Odkryliśmy drobne usterki w podwoziu bolidu Sebastiana. Wygląda na to, że jest to problem, który miał wpływ na nasze tempo jazdy w Monaco - mówił szef Red Bulla.

Samochód Vettela w ostatnich wyścigach osiąga gorsze rezultaty niż bolid jego partnera z zespołu Marka Webbera. Niemiec przyznał, że ciężko będzie zniwelować różnicę w tempie, patrząc na aktualne rezultaty obu kierowców.

Webber i Vettel zajmują pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej kierowców. Obaj mają po 78 punktów, ale liderem jest Australijczyk, który wygrał w tym sezonie już dwa wyścigi.

Następny w kalendarzu wyścig o GP Turcji odbędzie się 30 maja. Relacja na żywo na Zczuba.tv

Raj 1: Kubica w Ferrari? Renault nie chce oddać perełki! Wybryki Hamiltona skończą się sądzie czytaj tutaj >