F1. Formuła 1 ponownie w USA?

Amerykanie zabiegają o powrót Formuły 1 do ich kraju. - Zdobycie praw do organizacji wyścigu F1 jest niczym zwycięstwo w Igrzyskach Olimpijskich. Perspektywa goszczenia F1 jest ekscytująca - mówi Ari Strauss, prezes Monticello Motor Club, znajdującego się pod Nowym Jorkiem.

Pojawił się pomysł, aby zespoły F1 rywalizowały w położonym o 90 minut jazdy od Manhattanu Monticello Motor Club. Pętla toru w Monticello Motor Club składa się z 22 zakrętów, a jej długość to nieco ponad 6,5 kilometra.

- Kilka miesięcy temu Bill McMichael (prezes MMC) i ja spotkaliśmy się z Berniem Ecclestone'em i dyskutowaliśmy warunki 10-letniego kontraktu na organizację Grand Prix Stanów Zjednoczonych w Monticello Motor Club - napisał w liście do Autoweek Ari Strauss, prezes MMC. - Niedługo później główny inżynier i architekt torów F1 Hermann Tilke (...) potwierdził, że po rozbudowie i niewielkich modyfikacjach nasz obiekt byłby doskonałą lokalizacją dla wyścigu Grand Prix. - czytamy wypowiedź Straussa.

Kwestia przyznania MMC organizacji wyścigu F1, nie jest jednak jeszcze przesądzona - Zdobycie praw do organizacji wyścigu F1 jest niczym zwycięstwo w Igrzyskach Olimpijskich. Perspektywa goszczenia F1 jest ekscytująca. Rywalizacja jest zacięta, a nic nie jest jeszcze podpisane. - zakończył Strauss.

Więcej o: