F1. Pietrow: Mój wynik to rozczarowanie

Witalij Pietrow z Renault zajął 13. miejsce w wyścigu o GP Monaco. Trudno, by nie był rozczarowany swoim wynikiem, tym bardziej, że bolidy Renault były na tor w Monaco przygotowane rewelacyjnie - potwierdza to wynik Roberta Kubicy, który zajął trzecie miejsce.

Wyścig wygrał Mark Webber z Red Bulla, drugi był Sebastien Vettel, a trzeci Robert Kubica. Jego partner z Renault, Witalij Pietrow, nie zaliczył tak udanego weekendu. Zajął 13. miejsce i nie krył rozczarowania.

- To rozczarowujące, że nie udało mi się dotrzeć do mety, ale czułem, że coś jest nie tak z tyłem samochodu, więc zespół zdecydował wycofać mnie z rywalizacji kilka okrążeń przed końcem. Niestety na moim wyścigu odbiła się także przebita opona, co kosztowało mnie utratę okrążenia. Miałem całkiem niezły start i nadrobiłem kilka pozycji, ale podczas postojów nie przesunęliśmy się w górę tyle, ile mieliśmy nadzieję - cytuje młodego Rosjanina portal f1.pl.

- Musimy zrozumieć czemu tak się stało. Mimo wszystko zaliczyłem większość dystansu i było to dla mnie dobre doświadczenie. Mam nadzieję, że w przyszłym roku wrócę do Monako i zdobędę punkty - zakończył Pietrow.

Podium dla Kubicy ?

Więcej o: