F1. Webber ukarany

2200 euro - o tyle biedniejszy będzie Mark Webber. Australijczyk przekroczył dopuszczalną prędkość w alei serwisowej i będzie musiał sięgnąć do portfela.

Zwycięzca wyścigu o Grand Prix Monako przejechał przez pit-lane z prędkością 70,9 km/h przy wyjeździe z garażu na pola startowe. Dopuszczalna prędkość wynosi w Monaco 60 km/h, więc Webber przekroczył ją o niecałe 11 km/h.

Zazwyczaj limit prędkości w alei serwisowej wynosi 100 km/h, jednak ze względu na specyfikę toru w Monaco zakaz ten został zaostrzony. Webber zapłaci więc 2200 euro kary.

'Jak oni to robią? Zespół Red Bull niezwyciężony!'

Wydaje się jednak, że dla kierowcy Red Bulla, który został w niedzielę liderem klasyfikacji generalnej mistrzostw świata, nie będzie to kara zbyt dotkliwa.

W wyścigu o GP Monaco drugie miejsce zajął Sebastien Vettel z Red Bulla, a trzeci był Robert Kubica z Renault. Jego partner z teamu, Witalij Pietrow, uplasował się na 13. pozycji.