F1. Szef Renault: Robert był fantastyczny. Bolid też

- Robert pojechał fantastyczny wyścig. Bolid także spisywał się fantastycznie. Trzecie miejsce to dla nas rewelacyjny wynik - tak dla zespołu, jak i Roberta - zachwycał się występem Roberta Kubicy w GP Monaco szef Renault - Eric Boullier.

Kubica zajął w GP Monaco trzecie miejsce. Wygrał Mark Webber z Red Bulla, przed swoim kolegą z teamu Sebastienem Vettelem. Polak ruszał co prawda z pierwszej linii, ale na stracie dał się wyprzedzić młodemu Niemcowi. Szef Renault, Eric Boullier, nie przejmuje się tym. Trzecie miejsce uważa za wielki sukces.

'Kubica na podium - celował w zwycięstwo'

- Podium w Monako to świetny wynik dla zespołu i Roberta. Ruszaliśmy z pierwszej linii, więc oczekiwania były duże, ale wszyscy jesteśmy zadowoleni z trzeciego miejsca. Robert pojechał fantastyczny wyścig. Bolid także spisywał się fantastycznie, pozwolił nam trzymać się za Red Bullem i być przed całą resztą - opowiadał Francuz.

- To wspaniała robota całego zespołu, wszyscy mogą być dumni, wszyscy się przyczynili do tego sukcesu. Wspaniałym jest widzieć trzy bolidy z silnikiem Renault na podium - dodał Boullier.

- Witalij miał problemy w kwalifikacjach, stąd też wyścig nie mógł się dla niego ułożyć lepiej. A co do Turcji (miejsce rozgrywania kolejnego GP - red) - dalej będziemy ciężko pracować i postaramy się jeszcze poprawić osiągi bolidu - zapewnił Eric Boullier.

Podium dla Kubicy ?

Więcej o: